Batuhan Aydagül

Eğitim Reformu Girişimi Direktörü

Stanford Üniversitesi’nde Uluslararası Eğitim Politikası ve Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Ülkesine döndükten sonra Eğitim Reformu Girişimi’nde görev aldı ve yöneticilik sorumluluğuna kadar yükseldi. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde de eğitim konusunda hizmet verdi.

Batuhan Aydagül Hakkında

Batuhan Aydagül, Darülmuallimin mezunu olarak Muğla’da yeni Cumhuriyet’in köy okullarını kuran büyük dedesinden bu yana dört kuşaktır eğitimin içinde olan bir ailenin içinde büyüdü. Marmara Üniversitesinde İşletme alanında lisans derecesini ve Stanford Üniversitesinde Uluslararası Eğitim Politikası ve Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Eğitim alanında 20 yıla yakın çalışmış bir politika analisti ve eğitim uzmanıdır. 2007’de Liberya Eğitim Bakanlığı’nın daveti üzerine ve Açık Toplum Vakfı desteğiyle, Dünya Bankası ve UNICEF gibi kalkınma ortaklarıyla geliştirilen Liberya İlköğretimi Yapılandırma Programı’nın koordinatörlüğünü üstlenmiş ve çalışmaları sonucunda Liberya Eğitim Bakanlığı’ndan Üstün Hizmet Ödülü almıştır. Son olarak, 2016 yılında OECD Yolsuzlukla Mücadele Ağı’nın gerçekleştirdiği Azerbaycan Yolsuzlukla Mücadele 4. Gözden Geçirme çalışmasına katılmış ve eğitimde yolsuzluğun önlenmesi ve yargılanması bölümünü hazırlamıştır.

Türkiye’de kamu eğitimine yaptığı katkılardan dolayı 2012 yılında ABD’nin saygın düşünce kuruluşlarından Chicago Council of Global Affairs tarafından Patricia Blunt Koldyke Sosyal Girişimcilik Ödülü’ne layık görülmüştür. Batuhan Aydagül, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Danışma Kurulu Üyesidir. Öncesinde ise, Öğretmen Akademisi Vakfı’nda (ÖRAV), Darüşşafaka Cemiyeti’nde ve merkezi Hırvatistan’da bulunan ve bölgesel bir ağ olan Network of Education Policy Centers’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.